wydarzenia
- home
- wydarzenia
- 2022 CFA Society Poland & mBank Networking Meeting
2022 CFA Society Poland & mBank Networking Meeting
20 GRUDZIEŃ 2022 | WTOREK | mBank, ul. Prosta 18, 00-850 Warszawa
Przed nami ostatni miesiąc bieżącego roku, zbliżający się wielkimi krokami okres świąteczny i noworoczny. Z tej okazji już 20 grudnia zapraszamy do udziału w spotkaniu networkingowo-przedświątecznym, podczas którego spotkamy się wspólnie w gronie profesjonalistów finansowych.
Nasze spotkanie to jednakże nie tylko networking. W części merytorycznej razem z prelegentami wspólnie porozmawiamy o parytetach i odpowiemy sobie na pytanie, czy ich kwestia to tylko zbiór modnych haseł czy konieczność, przed którą stoi nie tylko sektor finansowy.
Spotkaj się z nami 20 grudnia, w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, w nowej siedzibie mBanku, znajdującej się przy ul. Prostej 18 w Warszawie. Starujemy już o godz. 17:30. Przejdź do rejestracji »
Agenda spotkania networkingowego:
17:30 Rejestracja gości
18:00 Rozpoczęcie części merytorycznej. Przywitanie uczestników przez prof. Krzysztofa Jajugę, Prezesa Zarządu, CFA Society Poland oraz dr hab. Agnieszkę Słomkę-Gołębiowską, Przewodniczącą Rady Nadzorczej mBanku
18:10—19:00 Panel dyskusyjny: "Parytety. Moda czy konieczność?" z udziałem Beaty Sax, CFA, Wiceprezeski Zarządu Investors TFI i Wiceprzewodniczącej Rady IZFiA, Stacy Ligas, Starszej Partnerki i CEO KPMG w Polsce, Andrzeja Pośniaka, Partnera Zarządzającego, Szefa Praktyki Podatkowej w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, kancelaria CMS, Agnieszki Kulikowskiej, Starszej Partnerki w Page Executive i Bartosza Pawłowskiego, CFA, Wiceprezesa Zarządu, CFA Society Poland oraz Chief Investment Officera w mBank Private Banking. Moderacja: Patrycjusz Wyżga, dziennikarz związany z Wirtualną Polską oraz Radio 357
19:00—22:30 Część networkingowa
Poznaj naszych panelistów i prowadzących oraz zarejestruj się już dziś »
Bartosz Pawłowski, CFA
Wiceprezes Zarządu, CFA Society Poland
Chief Investment Officer, mBank Private Banking
Bartosz Pawłowski, CFA odpowiada w mBanku za inwestycje jako Chief Investment Officer. W swojej pracy koncentruje się na alokacji aktywów zarówno w zarządzaniu aktywami, jak i doradztwie inwestycyjnym. Jest również Wiceprezesem CFA Society Poland ds. Zarządzania Aktywami i Doradztwa Inwestycyjnego. Wcześniej pracował prawie 10 lat w Londynie m.in. jako Główny Strateg Rynków Wschodzących w BNP Paribas oraz jako Zarządzający Portfelem w funduszu hedgingowym typu global macro Finisterre Capital. Bartek zaczął swoją karierę jako ekonomista w ING Banku Śląskim. Ukończył Szkołę Główną Handlową oraz posiada prestiżowy tytuł CFA.
Beata Sax
Wiceprezeska Zarządu, Investors TFI
Wiceprzewodnicząca Rady IZFiA
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (Wydział Finanse i Bankowość) oraz University College Dublin/Irlandia (tytuł: Master in Economic Science in European Economics and Public Affairs). W latach 2002-2003 stypendystka i uczestniczka programu dla kadr kierowniczych Fundacji im. Roberta Boscha w Niemczech. Posiada tytuł Chartered Financial Analyst (CFA). Z rynkiem finansowym związana od 2000 r. Doświadczenie zdobywała m.in. w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (obecnie KNF) i Ministerstwie Finansów, gdzie w latach 2003-2007 sprawowała funkcje od Starszego specjalisty do Z-cy Dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku
Kapitałowego (Pion Rynku Kapitałowego). Z grupa Investors związana od 2007 r. Od 2009 r. pełni funkcje Wiceprezesa Zarządu Investors TFI S.A. Od 2020 r. członek Rady IZfiA, od 2022 r Wiceprzewodnicząca Rady IZFiA.
Andrzej Pośniak
Partner Zarządzający, szef praktyki podatkowej w Polsce oraz w Europie Środkowo–Wschodniej, Kancelaria CMS
Andrzej Pośniak jest prawnikiem, doradcą podatkowym i partnerem zarządzającym kancelarią CMS w Polsce. Ponadto kieruje praktyką podatkową w Departamencie Transakcji i Prawa Spółek w CMS. Nadzoruje też prace zespołu podatkowego w Europie Środkowej i Wschodniej oraz wchodzi w skład zarządu ogólnoświatowej praktyki podatkowej CMS. Zajmuje się doradztwem w zakresie prawa podatkowego i prawa spółek handlowych. W szczególności doradza w zakresie aspektów podatkowych struktur joint venture/konsorcjum, ubezpieczeń W&I, planowania podatkowego i korporacyjnego na potrzeby transakcji międzynarodowych, restrukturyzacji firm międzynarodowych, jak również transakcji połączeń i przejęć. Specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z cenami transferowymi, podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Agnieszka Kulikowska
Starsza Partnerka, Page Executive
Konsultantka executive search i headhunterka z powołania, w 2014 roku rozpoczęła w Polsce działalność globalnej firmy Page Executive. Kadrę managerską dobiera od 15 lat: pomogła międzynarodowym oraz polskim firmom w zrekrutowaniu ponad 150 członków zarządu i dyrektorów. Wspiera najlepszych liderów/liderki w obejmowaniu stanowisk regionalnych i globalnych. Jest członkinią zarządu firmy rekrutacyjnej Michael Page i organizacji samorządowej Kampania Przeciw Homofobii. Orędowniczka różnorodności i inkluzywności – w społeczeństwie i na wszystkich szczeblach kariery. Przewodzi globalnej Sieci Ambasadorek i Ambasadorów DE&I w Page Executive, doradzając organizacjom, jak budować bardziej zróżnicowane zarządy, osiągające jeszcze lepsze wyniki biznesowe.
Prof. Krzysztof Jajuga
Prezes Zarządu, CFA Society Poland
Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także Dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje Członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i Członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Patrycjusz Wyżga
Dziennikarz
Wirtualna Polska oraz Radio 357
Dziennikarz z dwudziestoletnim doświadczeniem. Obecnie prowadzi publicystyczne programy wideo w Wirtualnej Polsce, programy informacyjne w Telewizji WP oraz audycje w Radiu 357. Poprzednio był szefem zespołu dziennikarzy ekonomicznych w Programie Trzecim Polskiego Radia i głównym gospodarzem trzygodzinnego, popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki". Wcześniej – przez prawie 11 lat – pracował w TVN. Był prezenterem programów informacyjnych i prowadzącym rozmowy w TVN24 Biznes i Świat oraz – wcześniej – reporterem TVN CNBC, przygotowującym materiały o tematyce gospodarczej.
Dr hab. Agnieszka Słomka-Gołębiowska, Przewodnicząca Rady Nadzorczej mBanku
Agnieszka Słomka-Gołębiowska jest profesorką w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych SGH. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach: Bankowość i Finanse oraz Zarządzanie (kierunek CEMS) w Szkole Głównej Handlowej i Copenhagen Business School. Jest doktorką nauk ekonomicznych. Brała udział w licznych kursach Executive Education m.in. w Programie IESE/Harvard Business School “Value Creation Through Effective Boards”. Ukończyła program MBA organizowany przez French Management Institute w Warszawie. W latach 2000–2002 pracowała w firmie audytorskiej Arthur Andersen. W roku 2006 powierzono jej rolę Dyrektorki Departamentu Prywatyzacji w Agencji Rozwoju Przemysłu, gdzie odpowiadała do roku 2009 za nadzór właścicielski. W latach 2006–2008 pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej spółki Bumar. W latach 2008–2014 piastowała mandat Członkini Rady Nadzorczej oraz Komitetu Audytu w Banku BPH. W latach 2018-2019 Agnieszka Słomka-Gołębiowska pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej TransEU. Od 2014 roku jest Członkinią Rady Nadzorczej oraz Komitetu Audytu mBank S.A. Od 2017 roku jest Członkinią Komitetu Audytu przy United Nations World Food Program – WFP. Od 2019 roku pełni funkcję Członkinia Rady Nadzorczej oraz Komitetu Audytu spółki Budimex. Odbyła liczne staże naukowe m.in. Cambridge (MIT), Tucson (UoA), Munster, Birmingham (BBS), Berlinie (HSoG), Genui (UoG – Law School), Wiedniu (WU) oraz Florencji (UniFi). Jest stypendystką Fundacji Alexandra von Humboldta oraz Fulbright Fellowship na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie współpracowała z prof. Oliverem Williamsonem – laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Od 2005 roku jest Członkinią Polskiego Instytutu Dyrektorów, członkinią-założycielką rady ekspertów Forum Rad Nadzorczych, powołanym we współpracy z PwC i SEG oraz współpracuje z Instytutem Rachunkowości i Podatków, upowszechniając najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą funkcjonowania organów spółek publicznych. W 2019 roku otrzymała nagrodę Osobowość Corporate Governance. Jest ambasadorką Programu Bank of America oraz Vital Voices, promującego przedsiębiorczość wśród kobiet.
Stacy Ligas, Senior Partner, CEO KPMG w Polsce, Szef Financial Services w Polsce i regionie CEE, Członek Zarządu KPMG CEE
Zarządza wszystkimi spółkami w grupie KPMG w Polsce od 2019 roku. Jej główną ekspertyzą jest dogłębna znajomość funkcjonowania rynku finansowego w Polsce od strony biznesowej i regulacyjnej. Specjalizuje się w audycie oraz innowacyjnych usługach doradczych dla największych instytucji z branży finansowej w Polsce – banków, towarzystw ubezpieczeniowych, spółek leasingowych i faktoringowych czy towarzystw inwestycyjnych. Pod kierownictwem Stacy KPMG w Polsce oferuje coraz szerszy wachlarz kompleksowych usług opartych na zaawansowanych technologiach z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego, transakcyjnego, technologicznego, księgowego i rachunkowego oraz prawnego. Firma jest w elitarnym gronie 100 pracodawców w Polsce, najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzją, wg badania Diversity IN Check. KPMG zajęło także 1. miejsce w rankingu Forbes Poland Best Employers w kategorii firm doradczych w 2022.
Wydarzenie przy współpracy z:
w skrócie
kategoria:
data:
20 GRUDZIEŃ 2022 | WTOREK
start:
17:30
zakończenie:
22:30
LOKALIZACJA:
MBANK, UL. PROSTA 18, 00-850 WARSZAWA