wydarzenia
- home
- wydarzenia
- Webinarium. Podstawy standardów raportowania niefinansowego GRI i SASB
Webinarium. Podstawy standardów raportowania niefinansowego GRI i SASB
20 PAŹDZIERNIK 2020 | WTOREK | online
e-Panel dyskusyjny "Podstawy standardów raportowania niefinansowego GRI i SASB" z udziałem ekspertów to drugie już e-spotkanie w ramach nowego cyklu edukacyjnego ESG GO!
Już 20 października (wtorek) o godz. 15:00 zapraszamy na webinarium poświęcone tematyce raportowania niefinansowego, jego znaczeniu oraz możliwym trendom w przyszłości.
Podczas webinarium zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- Czym jest raportowanie niefinansowe oraz dlaczego zyskuje na znaczeniu?
- Jakie różnice można wskazać pomiędzy informacją finansową a niefinansową?
- Czy są standardy raportowania niefinansowego i czym różnią się w praktyce od tych stricte finansowych
- Podstawy GRI Standards czyli standardów raportowania niefinansowego stworzonych przez Global Reporting Initiative z myślą o wszystkich interesariuszach spółek
- Podstawy SASB Standards czyli standardów raportowania niefinansowego stworzonych przez Sustainability Accounting Standards Board z myślą o inwestorach
- Przyszłość raportowania niefinansowego
- Eksperci podzielą się swoją wiedzą merytoryczną i praktyczną, ilustrując omawiane tematy przykładami raportów.
W webinarium wezmą udział:
- Christine Robinson, Senior Manager, Deloitte USA
- Rafał Rudzki, Partner Associate, Deloitte Polska
- Maria Ibisz, Manager, Deloitte Polska
- Mikkel Skougaard, MOL Group
- Luca Grassadonia, CFA, Kreston GV Italy
Uczestnicy e-spotkania
Christine Robinson, Senior Manager, Deloitte & Touche LLP
Christine Robinson posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe związane z pracą na rzecz klientów z różnych branż w zakresie oceny istotności zrównoważonego rozwoju, procesowania i kontroli danych, raportowania oraz analizy ryzyka klimatycznego. Związana z SASB w obszarze realizacji inicjatyw o charakterze badawczym i rynkowym jeszcze w okresie przed opracowaniem standardów sygnowanych przez SASB. Posiada FSA Credential (Fundamentals of Sustainability Accounting), CPA oraz CGMA.
Rafał Rudzki, Director, Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte Polska
Posiada blisko 14 lat doświadczenia w obszarze zarządzania i zrównoważonego rozwoju, zarówno korporacyjnego, jak i publicznego/dotyczącego sektora NGO. W ramach Sustainability Consulting Central Europe Team Deloitte doradza polskim i międzynarodowym klientom z wielu branż w obszarze korporacyjnej odpowiedzialności, zrównoważonego rozwoju i tzw. pomiarach wpływu. Odpowiada za koordynację projektów w tym zakresie w 19 lokalizacjach Europy Centralnej. Ukończył Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Erazma w Rotterdamie oraz Uniwersytet w Cambridge. Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego strategię zrównoważonego rozwoju oraz regularnie publikuje na łamach "Polityki". Członek Zarządu Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Dodatkowo aktywnie promuje Indeks Postępu Społecznego (Social Progress Index) w regionie CE.
Maria Ibisz, Manager, Deloitte Polska
Ekspertka z 11-letnim doświadczeniem zdobytym w obszarze usług dot. zrównoważonego rozwoju z zakresu niefinansowego i zintegrowanego raportowania. Maria Ibisz zakończyła ponad 50 projektów strategicznych (opracowanie i wdrożenie) dla klientów korporacyjnych oraz grup kapitałowych. Przygotowała w roli doradcy 30 raportów nt. zrównoważonego rozwoju, w tym 14, które doceniono na polskim oraz europejskim rynku (region Europy Centralnej oraz Wspólnota Niepodległych Państw). Zrealizowała ponad 400 projektów edukacyjnych dotyczących kwestii zrównoważonego rozwoju dla ponad 700 uczestników – zarówno studentów, jak i klientów korporacyjnych. Zaangażowana w komitety robocze z obszaru sustainability, prowadzone przez Ministerstwo Gospodarki (obecnie: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii), Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Koalicji CR. Prowadziła projekty dla klientów z takich branż, jak sektor paliwowy, energetyczny, finansowy, farmaceutyczny, budowlany, górniczy, logistyczny, telekomunikacyjny i gamingowy. Obecnie odpowiada za pracę zespołu Reporting Center of Excellence, oferującego wsparcie klientom z 17 krajów Europy Centralnej.
Mikkel Skougaard, ESG Reporting Senior Expert, MOL Group
Obecnie na stanowisku ESG Reporting Senior Expert, na którym odpowiada za raportowanie ESG Grupy oraz relacje z agencjami ratingowymi ESG. Dołączył do MOL Group w 2015 r. jako Investor Relations Officer. Trzy lata później awansował na stanowisko Sustainable Development Senior Expert. Wcześniej związany z KPMG oraz (przez cztery lata) z BlackRock jako członek zespołu Corporate Governance and Responsible Investment w Londynie. Mikkel Skougaard rozpoczął swoją karierę w IBM na stanowisku analityka. Ukończył studia magisterskie z ekonomii, zarządzania i strategii w Copenhagen Business School.
Luca Grassadonia, CFA, Corporate Finance Partner, Kreston GV Italy
Luca Grassadonia pracuje na stanowisku Corporate Finance Partner w Kreston GV Italy. Doradza włoskiemu sektorowi średnich i małych przedsiębiorstw w obszarze fuzji i przejęć (M&A) oraz rynków kapitałowych. Karierę rozpoczął w Eurizon na stanowisku konsultanta dla Fundacji Cariplo. W 2000 r. dołączył do Montepaschi jako Portfolio Manager. Od 2007 r. ESG Portfolio Manager. Od 2011 r. związany z firmą inwestycyjną Anima. Po zdobyciu doświadczenia zawodowego w trzecim sektorze, w 2017 r. wrócił do biznesu jako analityk finansowy w JCI Capital. Posiada tytuł CFA. Absolwent kierunku Business Administration na Uniwersytecie Handlowym im. Luigiego Bocconiego. Uzyskał również FSA Credential wydawany przez organizację SASB. Członek Komitetu Advocacy w CFA Society Italy oraz Członek Zarządu Italian Business Reporting Foundation.Współautor "Guide to ESG Investing" opublikownego przez CFA Society Italy.
W roli moderatora dyskusji wystąpi:
Milena Olszewska-Miszuris, CFA, ACCA, FSA Credential-holder, Wiceprezes CFA Society Poland, Prezes Zarządu WM Advisory Sp. z o.o.
Milena Olszewska-Miszuris posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym. Obecnie kieruje butikową spółką doradczą, wspierającą przedsiębiorstwa w zakresie budowania wartości, raportowania finansowego i niefinansowego oraz relacji inwestorskich. Prowadzi również szkolenia i wykłady z zakresu wyceny, analizy finansowej i storytellingu. Posiada trzy prestiżowe międzynarodowe tytuły: CFA (Chartered Financial Analyst), ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) oraz FSA Credential (Fundamentals of Sustainability Accounting) wydawany przez SASB (Sustainability Accounting Standards Board). Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na której ukończyła dwa kierunki: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne jak również Finanse i Bankowość, ze specjalizacją Bankowość Inwestycyjna. Karierę zawodową rozpoczęła w międzynarodowej firmie doradczej Ernst &Young. Przez dziesięć lat była analitykiem spółek giełdowych w międzynarodowych biurach maklerskich (ING Securities, KBC Securities, CDM Pekao). Wielokrotnie nagradzana za swoją wiedzę, spostrzeżenia oraz wyczucie rynkowe zarówno w kraju (tytuł Analityka Roku przyznany przez Giełdę Papierów Wartościowych i gazetę Parkiet, kilkukrotna zwyciężczyni rankingu analityków gazety Parkiet w kategorii sektor TMT i detaliczny) jak i za granicą (wielokrotna laureatka międzynarodowego rankingu Extel w kategorii najlepszy analityk w regionie Europy Środkowo-Wschodniej). Milena jest członkinią Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych. Zasiadała również w radzie nadzorczej spółki z mWIG40 (Komitecie Audytu oraz Nominacji i Wynagrodzeń).
Zapraszamy na webinarium we wtorek, dn. 20 października o godz. 15. Link do strony webinarium zostanie Państwu przekazany po rejestracji. Zarejestruj się »
w skrócie
kategoria:
WEBINAR | DEBATA | WYSTĄPIENIE
data:
20 PAŹDZIERNIK 2020 | WTOREK
start:
15:00
zakończenie:
16:30
LOKALIZACJA:
ONLINE