DLA WOLONTARIUSZY
DLA WOLONTARIUSZY
W związku z realizacją nowych projektów oraz bieżącą działalnością CFA Society Poland poszukuje osób, które chciałyby włączyć się w działania na rzecz wzmacniania naszej społeczności. Zależy nam, aby nasze działania były ukierunkowane na realizację celów statutowych poprzez prowadzenie wydarzeń rynkowych, szeroką edukację, realizację innowacyjnych projektów oraz budowanie partnerstwa z organizacjami sektorowymi.
Nie chcemy wzmacniać wizerunku CFA® w oparciu tylko o wydarzenia promocyjne. Zależy nam na budowaniu trwałej relacji z naszymi członkami, a także pracodawcami.
Obszarów działań CFA Society Poland, w których mogą realizować się członkowie społeczności, rozwijając swoje kompetencje mentorskie, liderskie bądź związane z rozpowszechnianiem wiedzy inwestycyjnej poza społecznością, jest kilka. Współpraca z CFA Society Poland w ramach wolontariatu to przede wszystkim możliwość wyróżnienia się poprzez budowanie silnej społeczności rynku finansowego. Poniżej prezentujemy najważniejsze inicjatywy.
Employer Outreach
Inicjatywa mająca na celu popularyzację Programu CFA® w ramach aktualnego miejsca pracy. Aktywności w tym zakresie są przede wszystkim związane z:
- informowaniem współpracowników/podwładnych o naszych wydarzeniach np. w formie przekierowania naszego mailowego zaproszenia (o ile wydarzenie nie jest dedykowane wyłączenie członkom CFA Society Poland);
- organizacji spotkań np. z działami HR lub innymi jednostkami odpowiedzialnymi za obszar learning & development, gdzie moglibyśmy zaprezentować autorski program CFA Society Poland CFA Employer Recognition Program. Więcej o tym programie znajdzie w zakładce dla Pracodawców. Dowiedz się więcej »
Działania w ramach Employer Outreach mają na celu:
- wzrost rozpoznawalności i świadomości nt. kwalifikacji CFA® wśród osób odpowiadających za programy rozwojowe i rekrutacje;
- wzmocnienie wizerunku stowarzyszenia i brandu CFA®;
- realizację dodatkowych projektów edukacyjnych, w szczególności skierowanych do młodzieży.
Konkursy organizowane przez CFA Society Poland
Nasze inicjatywy skierowane do studentów, mające na celu wyłowienie talentów w obszarze szeroko pojętych finansów, to również okazja dla członków CFA, by podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z uczestnikami konkursów. CFA Society Poland zaprasza wszystkich członków, którzy chcieliby się zaangażować w konkurs Research Challenge bądź Ethics Challenge w roli:
- mentora – profesjonalisty, który opiekuje się zespołem konkursowym w określonym przez regulamin konkursu wymiarze godzin;
- gradera – profesjoanlisty, który ocenia nadesłane prace konkursowe zgodnie z tabelą ocen przygotowanych przez organizatora konkursu;
- sędziego – profesjonalisty, który ocenia prezentacje zespołów konkursowych na żywo podczas finału.
Advocacy
Jednym z nadrzędnych celów działalności CFA Society Poland jest dążenie do rozwoju i nieustannej profesjonalizacji rynków finansowych, jak również reprezentowanie interesów środowiska inwestycyjnego przed krajowymi i zagranicznymi instytucjami regulacyjnymi. Stąd, poza bogatą ofertą edukacyjną oraz organizacją wielu wartościowych spotkań mających charakter konferencji, warsztatów oraz szkoleń, niezwykle istotna wydaje się również inicjatywa Advocacy, reprezentowana w CFA Society Poland przez organ Advocacy Committee i realizowana dzięki zaangażowaniu tzw. zespołu roboczego, któremu przewodniczy dr Piotr Sieradzan, CFA – Wiceprezes Zarządu.
W działania związane z Advocacy mogą zaangażować się wszyscy członkowie CFA Society Poland, którzy chcieliby opiniować projekty rozporządzeń i ustaw, mających ogromny wpływ na kształt sektora finansowego.
Dowiedz się więcej o zrealizowanych projektach Advocacy Committe »
W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem office@cfa.com.pl.
Kobiety w finansach
Idea diversity jest niezwykle bliska CFA Society Poland i zgodna z globalną polityką CFA Institute. Przeczytaj o Women in Investment Management Initiative »
CFA Society Poland realizuje własny projektu w zakresie diversity oraz wspiera kobiety na rynku pracy od kilku lat. Projekt jest realizowany dwutorowo: zarówno poprzez małe spotkania networkingowe, w których uczestniczyły członkinie polskiego stowarzyszenia, jak i konferencję Women in Finance, w której uczestniczyło blisko 200 profesjonalistek (2017 r.). Inicjatywa cieszyła się tak dużą popularnością, iż projekt WinF ewoluował i przekształcił się w Klub Kobiet Rynku Finansowego – pierwszą tego rodzaju inicjatywę, pełniącą rolę platformy networkingowej wspierającej kobiety o bardzo różnorodnym doświadczeniu zawodowym w realizacji celów zawodowych na rynku pracy.
Bieżące spotkania w ramach Klubu Kobiet Rynku Finansowego publikowane na bieżąco na oficjalnej stronie wydarzenia. Przejdź do strony »
CFA Society Poland gorąco zachęca wszystkich swoich członków do wspierania inicjatyw związanych z ideą diversity oraz obecnością kobiet w sektorze finansowym. Angażując się w tego rodzaju przedsięwzięcia, również w Polsce społeczność CFA® może być inicjatorem ważnych i potrzebnych zmian. Zgodnie z rekomendacjami CF Institute ideę diversity można promować na kilka sposobów:
- wzrost świadomości w miejscu pracy poprzez dzielenie się z współpracownikami raportami i studiami przypadku, pokazującymi jak idea różnorodności przekłada się na lepszą kondycję rynków kapitałowych;
- wprowadzanie różnorodności w praktykę poprzez tworzenie zróżnicowanego zespołu profesjonalistów w aktualnym miejscu pracy zgodnie z zasadą, iż zespoły mające zróżnicowaną perspektywę mają lepsze wyniki – zarówno, jeżeli mówimy o ryzyku, jak i stopie zwrotu z inwestycji;
- zachęcanie kobiet z własnego otoczenia do dalszej edukacji i kontynuowania kariery w obszarze finansów – promocja tytułu CFA® jako wyróżnika wzmacniającego pozycję kobiet na rynku pracy.
- tworzenie przestrzeni dla kobiet poprzez oddolne inicjatywy przy wsparciu pracodawców, jak np. programy mentoringowe.
W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem office@cfa.com.pl.